Evliliğinizdeki Uyumu Artırmak İster misiniz?

 

 

“Çiftlere Özel, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Evlilik Danışmanlığı Programı”

PROGRAMIN TEMEL ÖZELİKLERİ NELERDİR?
Bu programın temel özelliği çiftlerin evliliğinde uyumu artırarak, evliliklerinde daha mutlu olmalarını sağlayacak kalıcı beceri ve çözümleri kazanmalarına yardımcı olmaktır. Uygulama, evlilik danışmanlığında uzman bir psikolojik danışman tarafından yönetilecek ve uygulanacaktır. Program her biri ortalama 90 dakika süren 6 oturumdan oluşmaktadır. Programa eşler birlikte katılır. Oturumlara yalnızca psikolojik danışman ve çift katılacaktır. 

PROGRAMIN EŞLERE FAYDASI NELERDİR?

• Oturumlarımız süresince evlilik uyumunun ne olduğunu, bu uyumu engelleyen ilişkinizdeki dinamikleri, evlilik uyumunuzu nasıl artırılabileceğini öğreneceksiniz. 
• Danışma oturumları sonrasında bir başkasına ihtiyaç duymadan evliliğinizdeki mutluluğu kalıcı hale getirmenizi sağlayacak, uygulanabilir, kolay ve etkin yöntem/tekniklere sahip olacaksınız. 
• Bu uygulama sürecinde kazanacağınız yeni bakış açınızla bireysel ve evlilik yaşantınızda, geçmişe, şuana ve geleceğe çözüm odaklı bakabilme becerisi kazanacaksınız. 
• Evliliğinizi oluşturan ben, sen ve biz parçaları arasındaki dengeyi nasıl sağlayabileceğinizi, 
• Evliliğinizde ki problemleri eşinizle işbirliği ve uyum ile nasıl aşabileceğinizi, 
• Eşinizle ve diğer aile üyeleri ile iletişiminizde, düşünce ve duygularınızı uzlaşmacı, çözüme yönelik ifade edebilmeyi, 
• Eşler olarak öfkenizi sağlıklı yaşayabilmeyi, 
• Eşinizin ve sizin hayatlarınızda var olan rolleri tanımanızı ve bu rollere ilişkin sorumluluklarınızı uyum içinde gerçekleştirebilmeyi, 
• Evliliğinizde ve hayatınızda karşılaştığınız sorunları uzlaşma basamaklarını kullanarak çözebilmeyi, 
• Bir eşin diğer eşe ilgisini ifade edebilmesini, 
• Eşler olarak boş zamanlarında bireysel ve birlikte eğlenceli zaman geçirebilmeyi öğreneceksiniz. 

ÇÖZÜM ODAKLI KISA SÜRELİ EVLİLİK DANIŞMANLIĞI YAKLAŞIMI NEDİR?

Bu program çözüm odaklı-kısa süreli evlilik/aile danışmanlığı kuramı temelli olarak hazırlanmıştır. Çözüm odaklı-kısa süreli evlilik/aile danışmanlığı kuramı, çiftlerin danışma sürecindeki amaçlarını gerçekleştirmeye yönelik, probleme değil, problemin çözümüne, geçmişe değil geleceğe odaklıdır. Çözüm sürecinde güçlü yanlarınızdan yararlanır. Eşler ile psikolojik danışman işbirliği içerisindedir. Çiftlerin kendi ilişkilerinin uzmanı olduğu kabul edilir. Günümüzde kabul edilen, en güncel ve en kısa süreli psikolojik danışmanlık yaklaşımı olarak tanımlanır. Bu yaklaşım temel üç varsayıma dayanmaktadır: bozuk değilse tamir etme, işe yarayanların daha fazla yapılmasını sağla ve işe yaramıyorsa başka bir şey yap. 

PROGRAMA KİMLER KATILABİLİR?

Evlilik uyumunu güçlendirmek isteyen her çift başvurabilir. Çiftler aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanarak ön görüşme için randevu alırlar. Psikolojik danışman çiftlere bu ön görüşmede standart testler uygular. Test sonuçlarına göre bu projenin amaçları doğrultusunda belirlenecek çiftler 6 haftalık oturumlara katılırlar.

PROGRAMA KATILACAK ÇİFTLERDEN BEKLENTİLER NELERDİR?
Çift uygulamaları programının sizlerin evlilik uyumunuzu artırmada ne oranda faydalı olduğunu değerlendirebilmek için program öncesinde ve sonrasında çeşitli standart testlerden yararlanılacaktır. İfade edilen bu sebeple sizlerin bu testleri samimiyetle, objektif olarak cevap vermeniz beklenmektedir. Vereceğiniz objektif cevaplar uygulama programının geliştirilmesine katkı sunacaktır. Çift olarak sizlerin uygulama programı süresince en önemli sorumluluklarınız 6 oturumun tamamına eşler olarak birlikte katılmanız, oturumlarda sizden beklenen uygulamaları, formları ve ev ödevlerini eksiksiz gerçekleştirmenizdir. Bu program aynı zamanda bir beceri geliştirme programı olup, oturumlarda öğrendiklerinizi içselleştirmeniz, gerçek hayatta uygulamanız önem arz etmektedir. Bu amaçla da oturumların sonunda sizlere verilecek olan ev ödevlerini bir sonraki haftaya kadar gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çift olarak oturumlara size verilen randevu saatinde gelmeniz, çok önemli bir sebepten o gün gelemeyecekseniz bir gün öncesinden haber vermeniz beklenmektedir. 

UYGULAMALAR NEREDE VE NE ZAMAN YAPILACAKTIR?

Uygulamalar Terapi Merkezimizde yapılacaktır. Uygulamalar __/__/___ itibariyle başlayacaktır. Bu nedenle öncelikle eşler bugünden itibaren aşağıdaki iletişim bilgilerinden yararlanarak randevu alıp ön görüşmeye katılmalıdırlar. 

ÜCRET 
Eşinizle birlikte katılacağınız 6 haftalık bu programın toplam ücreti ___ TL’dir. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ 

 

Şenol Baygül
Uzman Psikolojik Danışman  

 

Adres: Fener Mah. Bülent Ecevit Cad. Rüyam Kent - 1 Sitesi. C Blok. Kat:2 Daire:3
Lara / ANTALYA     (Laura AVM Karşısı, Taksi Durağı Üzeri)

Tel:      0242 312 60 13 - 0532 320 80 71

E-mailantalyapsikolojikdanisma@hotmail.com