İlginç Psikolojik Test (Nelerden Vazgeçerdiniz?)

nelerden-vazgeçerdiniz-psikolojik-test

Kendinizi tanımak, nelerden vazgeçebileceklerinizi, nelere çok değer verdiğinizi gözden geçirmek için bir beş dakikanızı ayırın. Bu kısa hikayede sorulara içten verdiğiniz cevaplarla sonuçlar açıklandığında kendinizde şaşıracaksınız.. Öncelikle tüm sorulara tepkide bulunduktan sonrasında soruların cevaplarının ne anlama geldiğine bakınız..

Hikâye şöyle..

Kendinizi bir çölde hayal edin. Bu çölde bir yolculuk halindesiniz. Ancak bu çöldeki yolculuğunuzda yalnız değilsiniz. Yanınızda beş tane hayvan var.

Bu hayvanlar: At, Maymun, İnek, Koyun, Aslan

Siz ve yanındaki hayvanlar çölde ilerlerken koşullarınız çok zor ve bu nedenle, çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birisini bırakmanız gerekmektedir. Siz yolculuğa devam ederken bırakacağınız ilk hayvan hangisi olurdu? (Soruyu cevaplarken istediğiniz mantığı ve bakış açısını kullanabilirsiniz.)

At
Maymun
İnek
Koyun
Aslan

Çölde yolculuğunuza devam ederken geriye size eşlik eden 4 hayvan kaldı. Çöl çok sıcak ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?

At
Maymun
İnek
Koyun
Aslan

Şimdi geriye 3 hayvan kaldı. Ancak yolculuk hala zorlu bir şekilde devam ediyor. Yürüdünüz, yürüdünüz, zorda olsa hala yürüdünüz. Sıcak, çok sıcak.. Zorlu koşullar tam felaket.. Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok. Hangi hayvanı bırakırdınız?

At
Maymun
İnek
Koyun
Aslan

Yanınızda sadece iki hayvan kaldı. Çöl sıcağında gerçekten yorucu ve uzun bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?

At
Maymun
İnek
Koyun
Aslan

CEVAPLAR

Çöl zorlukları simgeler. Hayvanların her birinin anlamı üzerine tıkladığınızda açılacaktır.

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler...

AT
Hırslarımızı temsil etmektedir.
MAYMUN
Çocuklarımızı temsil etmektedir.
İNEK
Temel ihtiyaçlarımızı temsil etmektedir.
KOYUN
Arkadaşlarımızı temsil etmektedir.
ASLAN
Grurumuzu temsil etmektedir.